Openluchtcinema: Plan 9 from Outer Space
Openluchtcinema: Plan 9 from Outer Space
Te zien in onze dakzaal, in de openlucht! Bekijk het hele dakprogramma en alle spelregels hier.
Deze horror/sciencefictionfilm uit 1959 van Edward D. Wood Jr. verwierf een cultstatus als ‘slechtste film aller tijden’, maar het werk ademt een passie voor filmmaken die veel genregenoten ontberen…
Een paar aliens die de stupiditeit van de mensheid niet meer aankunnen nemen op een kerkhof in Californië het heft in eigen hand. Hun plan: een heel leger van doden opwekken om de hoofdsteden van de wereld te veroveren. Met een schitterende hoofdrol voor Bella Lugosi.
Bereid je voor op vliegende schotels aan zichtbare touwtjes, slechte dialogen en hele scènes die nergens op slaan. Maar ook een bijna onweerstaanbare energie, die een publiek beloont dat bereid is om erin mee te gaan. De film is een vermakelijke tijdcapsule van de paranoia en de ambities met een laag budget uit de jaren ’50.
Thema: Lekker slecht
Het bestaan kent vele mysteries: één daarvan is de film The Room, een andere is Plan 9 From Outer Space. Waarom zijn deze films ooit gemaakt? En hoe kan het dat ondanks de vernietigende recensies beide films zo’n gigantische cultstatus hebben verworven? Een twijfelachtige eer, maar in de strijd om het predicaat slechtste film aller tijden, eindigen deze twee op gelijke hoogte.
Nu & Binnenkort
-
Beiaardconcert 2026: Claire Janezic
Beiaardconcert vanuit de Eusebiustoren door Claire Janezic. Gratis te beluisteren in onze dakzaal. Reserveer vooraf wel je (gratis) tickets! -
Les vacances de monsieur Hulot (4K)
Re-release klassiekerEen heerlijke aaneenschakeling van eigenaardige maar vooral hilarische gebeurtenissen in een badplaatsje waar Monsieur Hulot voor een vakantie neerstrijkt. -
Playtime (4K)
Re-release klassiekerHet magnum opus van visionair Jacques Tati, waarin de onhandige Monsieur Hulot verdwaalt in het hypermoderne Tativille.



