À bout de souffle

Tickets:
Meer special Déjà vu? Klassiekerreeks
Ook online te zien op:

À bout de souffle

Jean-Luc Godard - Frankrijk - 1960 - 95 minuten - taal: Frans - ondertiteling: Nederlands
  • 6 jaar en ouder
  • angst
  • geweld
  • grof taalgebruik

Te zien i.h.k.v. Richard Linklaters nieuwe film Nouvelle Vague, over ’the making of’ À bout de souffle. Op 13 en 14 december zijn de twee films achter elkaar te zien.

Er was een vóór À Bout de Souffle en er was een na À Bout de Souffle. Jean-Luc Godard maakte in 1960 op stormachtige wijze zijn entree in de filmwereld met deze jazzy, losbandige en sexy hommage aan de Amerikaanse filmgenres waar hij veelvuldig over schreef als recensent voor iconisch filmblad Cahiers du cinéma.

Met een toentertijd unieke cocktail van ongepolijste alles-kan mentaliteit en een surplus aan rauwe randjes, bijgestaan door jonge filmsterren in de dop Jean-Paul Belmondo en Jean Seberg, lanceerde Godard met À Bout de Souffle eigenhandig de Franse Nouvelle Vague beweging en zorgde ervoor dat cinema nooit meer hetzelfde zou zijn.