Trafic (4K Restoration)

Tickets:
Meer special Déjà vu? Klassiekerreeks

Trafic (4K Restoration)

Jacques Tati - Frankrijk - 1971 - 96 minuten - taal: Frans - ondertiteling: Nederlands

Vierde en laatste deel uit Tati’s Monsieur-Hulotserie. Monsieur Hulot heeft een moderne auto uitgevonden die hij wil tonen op een belangrijke autoshow in Amsterdam, maar zijn reis vanaf Parijs loopt verre van probleemloos.

Monsieur Hulot is werkzaam bij een Frans bedrijf dat de zogenaamde ‘caravan van de toekomst’ bouwt. In deze speelfilm volgen de kijkers zijn reis van Parijs naar de Autorai in Amsterdam. Het transport naar Nederland ondervindt echter allerlei vertragingen en als de vracht voor het imposante RAI-gebouw aankomt is de tentoonstelling net afgelopen. In de leeggehaalde hal van het tentoonstellingsgebouw kan Hulot alleen nog een klein grapje met een achtergebleven DAF-model uithalen.

De film is in 4K gerestaureerd, waardoor de scherpte van de moderne infrastructuur, de voertuigen en de visuele details van Tati’s gechoreografeerde chaos opnieuw sterk tot hun recht komen.

Trafic is een typisch werk van Jacques Tati waarin humor ontstaat uit vertraging, miscommunicatie en de fragiele illusie van efficiëntie in een hypergemotoriseerde wereld.

Bekijk op IMDB