Openluchtcinema: Good Bye Lenin!
Openluchtcinema: Good Bye Lenin!
- 6 jaar en ouder
Te zien in onze dakzaal, in de openlucht! Bekijk het hele dakprogramma en alle spelregels hier.
‘Good bye, Lenin!’ is een sympathieke, ontroerende en ook hilarische film.
CinemagazineWanneer een toegewijde Oost-Duitse socialiste in coma raakt voordat de Berlijnse Muur valt, staat haar zoon voor een onmogelijke taak: het volledig reconstrueren van de wereld van de DDR om haar kwetsbare hart te behoeden voor de schok van alles wat er veranderd is. Good Bye, Lenin! is zowel een ontroerend familieverhaal als een scherp en liefdevol portret van hoe mensen vasthouden aan een tijd die voor anderen al voorbij is.
Met inleiding door programmeur Kim van der Werff.
In de context van Sonsbeek 2026 biedt Good Bye, Lenin! inzicht in processen van vergeten en herinneren en de tegenstrijdige manieren waarop mensen reageren op verandering. De film zit vol met voorbeelden van hoe ons geheugen wordt beïnvloed en gestuurd – van monumentale architectuur tot meer alledaagse zaken zoals de Spreewälder Gurken. De ontwikkeling van beeldvorming gaat hand in hand met veranderingen binnen de herdenkingsculturen. De film toont ons bovendien de onthoudbare strijd van het beheersen van het geheugen – de veranderende tijd zal er uiteindelijk altijd zijn grip op krijgen.
Nu & Binnenkort
-
Silent Running
Sci-fi klassieker + inleidingDeze milieubewuste sci-fi cultklassieker toont een toekomst waarin al het botanische leven op Aarde is verdwenen.. -
Akira (4K Restoration)
Re-release klassiekerInvloedrijke Japanse animeklassieker (nu in 4K!) over een jeugdbendelid in het futuristische Neo-Tokio dat na een ongeluk onbeheersbare telekinetische krachten ontwikkelt. -
![]()
Teenage Sex and Death at Camp Miasma
Laatste week!Zinderende meta-satire van Jane Schoenbrun (I Saw the TV Glow) over een jonge regisseur die een vergeten cult-horrorfranchise nieuw leven in wil blazen.






