50 jaar Focus – de foto’s
‘50 jaar geleden zetten filmliefhebbers de toon in Willemeen. Nu staat Focus fier naast de Eusebius, waar het de V for Vendetta’s van morgen stof tot nadenken geeft.’
Aldus woordkunstenaar Tim Lenders tijdens de feestelijke aftrap van ons jubileumjaar afgelopen vrijdagavond. Samen met jullie haalden we herinneringen op, bespraken we het huidige filmlandschap en keken we vooruit. Ook genoten we van korte feestfilms op het dak, veelbelovende voorpremières, jaren ’70 horror, filmsong-karaoke, de (‘ietwat’ verkleurde, maar nog steeds geweldige) klassieker De geest van de bijenkorf op 35mm en dansten we in een zaal zonder tribune bij de voorpremière van de legendarische concertfilm Stop Making Sense.
Op 50 jaar Focus, 50 jaar filmliefde en 50 jaar het meest geweldige publiek dat we ons maar kunnen wensen! Dank aan iedereen die er was, we vonden het een feest om met jullie te proosten, kletsen, genieten, discussiëren en zingen. We kijken uit naar de volgende 50 jaar!
Bekijk hieronder de foto’s (door Valerie Spanjers)
Meer Nieuws
-
Schrijf je nu in: Filmclub en Boek & Film
15 juli 2026De inschrijvingen voor de nieuwe reeksen van de Filmclub en Boek & Film zijn begonnen!
-
Bioscoop 10-Daagse
10 juli 2026Alvast voor in je agenda: van 18 t/m 27 september vindt in heel Nederland de Bioscoop 10-Daagse plaats.
-
Deze zomer kinderfilmklassiekers
9 juli 2026Speciaal voor het jongste publiek vertonen we deze zomer ism Cinekid Nederlandse kinderfilmklassiekers.
-
Jaarverslag 2025
2 juli 20262025 was een succesvol jaar waarin we opnieuw ons bezoekersrecord verbraken. Bekijk hier het jaarverslag.
-
Cineville Eurotrip
16 juni 2026Deze zomer kun je met je Cinevillepas naar de film in Europa: in 5 landen, 92 steden en 248 filmtheaters!
-
Cannes Filmfestival – Tips onder radar
7 juni 2026Onze Rob en Suzanne waren op het filmfestival van Cannes. Een paar tips voor films die onder rader bleven...






































































































































































































































































