Verre binding festival: Dabke workshop door DJ MaHerrie
Verre binding festival: Dabke workshop door DJ MaHerrie
Dit gratis programma is onderdeel van het Verre binding Lentefestival op zondag 13 april in Focus. De hele stad is uitgenodigd om Arnhemmers van hier en ver te ontmoeten tijdens workshops, voorstellingen, filmvertoningen, muziekoptredens én lekker eten en drinken.
Tijdens deze workshop leer je de fijne kneepjes van Dabke, de klassieke Midden-Oosterse volksdans die de dansvloeren in Nederland veroverd.
Dabke
Wanneer er in Arabische landen iets gevierd wordt – van een bruiloft of verjaardag tot een festival – dan gaat dat met het uitvoeren van de dabke. Dabke komt uit landen als Syrië, Libanon, Palestina, Jordanië en Irak. Het wordt letterlijk vertaald als ‘stampen’, maar is eigenlijk een volksdans, waarbij de dansers op opzwepende muziek in een cirkel dansen.
Nu & Binnenkort
-
![]()
Christy
Laatste week!Een hartverwarmende Ierse coming of age over Christy, een jongen op zoek naar verbondenheid in een arbeiderswijk van het Ierse Cork. -
Siegfried (The Royal Opera 25/26)
OperaIn Wagner’s Siegfried, het derde hoofdstuk uit de Ringcyclus, begint een jongeman aan een gevaarlijke reis door betoverde werelden. -
De stijl van film 2: Onhoorbare melodieën
Lezing met filmfragmentenBijeenkomst 2 van de cursus De stijl van film door Kevin Toma. Dit keer bespreken we de stijl van moderne filmmuziek, die wordt gekenmerkt door texturen en herhalende patronen.



