Uitnacht 2025 | Bridge to Liberation ‘Het Invasiekoord’ + zaalgesprek
Uitnacht 2025 | Bridge to Liberation ‘Het Invasiekoord’ + zaalgesprek
Deze gratis voorstelling is onderdeel van de Uitnacht Arnhem op vrijdag 24 januari, met dit jaar het thema ‘activisme’.
Dit jaar herdenken en vieren we 80 jaar Vrijheid. De littekens die de Tweede Wereldoorlog achterliet zijn 80 jaar later nog steeds zichtbaar. Tijdens Bridge to Liberation, de herdenking van Market Garden in september 2024, stond het levensverhaal van Tweede Wereldoorlog veteraan en Arnhemmer Max Wolff centraal.
Afgelopen juni volgde Bridge to Liberation Max Wolff, de enige nog actieve oud strijder van het Garderegiment Fuseliers Prinses Irene, naar Normandië voor de herdenking 80 jaar D-Day en Invasiekoord uitreiking. Deze trip heeft geleid tot een korte docu over de betekenis van het Invasiekoord en hoe het regiment invulling geeft aan het begrip ‘zorg voor elkaar‘ dat aan de traditie van het koord verbonden is. Na de vertoning is een zaalgesprek over hoe we ‘zorg voor elkaar’ in eigen praktijk kunnen brengen.
Zaal 2 | 19:30 | liever geen inloop na aanvang | 45 – 60 minuten
Nu & Binnenkort
-
Openluchtcinema: The Gold Rush
SneeuwklassiekerDe Little Tramp (Charles Chaplin) zoekt zijn geluk in de goudmijnen van Klondike. Klassieker vol scènes die later onsterfelijk zouden worden. -
Rental Family
VoorpremièreEen eenzame, aan lager wal geraakte Amerikaanse acteur (Brendan Fraser) vindt onverwacht geluk tijdens een klus voor een Japans rental familie-bedrijf. -
Siegfried (The Royal Opera 25/26)
OperaIn Wagner’s Siegfried, het derde hoofdstuk uit de Ringcyclus, begint een jongeman aan een gevaarlijke reis door betoverde werelden.


