Rowwen Hèze: Blieve Loepe
Rowwen Hèze: Blieve Loepe
Aansluitend een zaalgesprek met regisseur Ruud Lenssen!
Regisseur Ruud Lenssen volgt de band Rowwen Hèze, die al veertig jaar de ziel van het Limburgse platteland weet te vangen met zowel opzwepende feestnummers als gevoelige ballads. Hun muziek wordt van generatie op generatie doorgegeven. Terwijl de band zich opmaakt voor hun allergrootste thuisoptreden ooit, ter ere van hun veertigjarige jubileum, wordt de dynamiek tussen de bandleden blootgelegd.
Wat begon als vriendschap is inmiddels een huwelijk, met de nodige spanningen. Door samen aan nieuwe muziek te werken proberen de bandleden elkaar telkens weer te vinden. Frontman Jack Poels (1957) schrijft al zijn hele carrière liedjes over de mensen in en om zijn thuisdorp America. Hij vangt met zijn kleine, betekenisvolle beschrijvingen de authenticiteit van het platteland, in een tijd waar dat, door het afnemen van het boerenbestaan en zelfs het lokale dialect, onherkenbaar aan het veranderen is. Voor het eerst besluit hij een lied te schrijven voor zijn vader, die overleed aan de gevolgen van MS toen Jack dertien jaar was. Een eerbetoon aan zijn vader en het dorp, dat hem meer dan ooit dwingt zijn hart te openen.
Nu & Binnenkort
-
De stijl van film 2: Onhoorbare melodieën
Lezing met filmfragmentenBijeenkomst 2 van de cursus De stijl van film door Kevin Toma. Dit keer bespreken we de stijl van moderne filmmuziek, die wordt gekenmerkt door texturen en herhalende patronen. -
![]()
Nuremberg
Vertelt het waargebeurde verhaal van de processen die werden gehouden om de verslagen nazi-leiding in Duitsland te vervolgen. Met o.a. Russell Crowe en Rami Malek. -
![]()
Jay Kelly
Laatste week!De nieuwe film van Noah Baumbach (Marriage Story) over de onverwacht diepgaande reis door Europa van de beroemde filmacteur Jay Kelly (George Clooney) en zijn manager Ron (Adam Sandler).




