Boek & Film: Hokwerda’s kind
Boek & Film: Hokwerda’s kind
- 16 jaar en ouderseksgrof taalgebruik
Op ma 11 en di 12 november als voorpremière te zien, i.h.k.v. onze Boek & Filmreeks. Met inleiding en ook toegankelijk voor niet-cursisten (op basis van beschikbaarheid).
Zinderende film van Boudewijn Koole (Kauwboy, Beyond Sleep) geïnspireerd op de gelijknamige roman van Oek de Jong. Lin en Henri duiken head first in een intense liefdesrelatie. Ze trekken elkaar steeds dieper naar beneden en vergeten daarbij dat ook geliefden kunnen verdrinken.
Lin (33) is een succesvolle zwemster. Na een carrière in wedstrijdzwemmen, zoekt ze nu de uitdaging in open water. De afgelopen jaren heeft ze getraind voor de loodzware oversteek van het Kanaal in recordtijd. Dat zwemmers soms verdwijnen tijdens deze oversteek, trekt Lin eerder aan dan dat het haar afschrikt. Als klein meisje vroeg ze haar vader al om haar over het riet in het kanaal te gooien. Keer op keer gooide hij haar. Tot ze een keer bijna verdronk.
Een paar weken voor haar oversteek ontmoet ze Henri (38), een onderwaterlasser, die, net als zij, opbloeit bij gevaar. Lin en Henri duiken head first in een intense liefdesrelatie. Ze dagen elkaar uit tot grote hoogten, maar trekken elkaar ook steeds dieper de duisternis in. Hokwerda’s kind is een zinderende film die op subtiele wijze onbewuste emoties en ervaringen tot de zuivere essentie terugbrengt.
Nu & Binnenkort
-
Les amants du Pont Neuf
Klassieker + inleidingLeos Carax' euforische meesterwerk met glansrollen van Denis Lavant en Juliette Binoche als hartstochtelijk verliefde zwervers op de Pont Neuf. -
![]()
Midwinter Break
PremièreEen ontroerend verhaal over geloof, toewijding en de blijvende kracht van liefde, waarin een Brits echtpaar een levensveranderende reis naar Amsterdam maakt. -
Siegfried (The Royal Opera 25/26)
OperaIn Wagner’s Siegfried, het derde hoofdstuk uit de Ringcyclus, begint een jongeman aan een gevaarlijke reis door betoverde werelden.








