24 jan: Uitnacht Arnhem

Focus staat in de avond van vrijdag 24 januari 2025 weer geheel in het teken van de Uitnacht Arnhem! Met een grotendeels gratis (of spotgoedkoop) programma verspreid over het hele pand.
‘De wereld is een gevaarlijke plaats,’ zei Albert Einstein ooit, ‘niet vanwege de mensen die slecht zijn, maar vanwege de mensen die er niets aan doen.’
Onze Uitnacht staat dit jaar zoveel mogelijk in het teken van activisme. Met filmvoorstellingen, kortfilmprogramma’s (ook op het dak!), een actiefilmquiz, een protestsongsingalong en een hele fijne workshop van de Arnhemse handwerkgoeroe Carolien Evers die je de fijne kneepjes van het betere actiehaken en protestbreien bij brengt. Standupper Hanneke Voskuilen legt uit waarom je tegen My Jewellery moet zijn en probeert een antwoord te vinden op de vraag ‘wat als het lukt?’ en Sem Deeleman leidt het poëziefilmblok in met een klimaatactivisische voordracht. Verder is er een dansoptreden van Dansen bij Versteegh en leer je bij Vos van der Noordt hoe je met je lichaam muziek kunt componeren.
‘It’s the action, not the fruit of the action, that’s important. You have to do the right thing.’ Mahatma Gandhi
Bekijk het volledige programma
Meer Nieuws
-
Schrijf je nu in: Filmclub en Boek & Film
15 juli 2026De inschrijvingen voor de nieuwe reeksen van de Filmclub en Boek & Film zijn begonnen!
-
Bioscoop 10-Daagse
10 juli 2026Alvast voor in je agenda: van 18 t/m 27 september vindt in heel Nederland de Bioscoop 10-Daagse plaats.
-
Deze zomer kinderfilmklassiekers
9 juli 2026Speciaal voor het jongste publiek vertonen we deze zomer ism Cinekid Nederlandse kinderfilmklassiekers.
-
Jaarverslag 2025
2 juli 20262025 was een succesvol jaar waarin we opnieuw ons bezoekersrecord verbraken. Bekijk hier het jaarverslag.
-
Cineville Eurotrip
16 juni 2026Deze zomer kun je met je Cinevillepas naar de film in Europa: in 5 landen, 92 steden en 248 filmtheaters!
-
Cannes Filmfestival – Tips onder radar
7 juni 2026Onze Rob en Suzanne waren op het filmfestival van Cannes. Een paar tips voor films die onder rader bleven...
