Joan Baez: I am a Noise
Joan Baez: I am a Noise
- alle leeftijden
'Zigzagt mooi door de bijna acht decennia van Baez’ bestaan.'
NRC'Fijne uitzondering tussen al die clichématig opgebouwde carrièreoverzichten die muziekfilms vaak zijn.'
VPRO CinemaIn lijn met Gabriel García Márquez’ motto ‘Iedereen heeft drie levens: een publiek, een privaat en een geheim’, onthult deze documentaire veel over folkzangeres en activiste Joan Baez.
Haar bliksemsnelle doorbraak op achttienjarige leeftijd in 1959, haar hartverscheurende romance met een jonge Bob Dylan, haar betrokkenheid bij de burgerrechtenbeweging – inclusief een memorabel optreden bij de “I Have A Dream” speech van Martin Luther King – en haar strijd tegen de Vietnamoorlog.
Ook de onverwerkte periodes uit haar leven en schaduwkanten komen aan bod, zoals haar levenslange emotionele strijd, mentale instabiliteit en het uiteenvallen van haar gezin. Baez bespreekt het openlijk en zonder rancune. Dit rauwe en intieme portret is geen conventionele biografische documentaire en ook geen traditionele concertfilm. Het verhaal van de legendarische folkzangeres en activiste springt heen en weer in de tijd, terwijl we Joan volgen op haar afscheidstournee door Amerika en Europa.
De film duikt in pas ontdekte homevideo’s, dagboeken, kunstwerken, en geluidsopnames waaronder die van therapiesessies. Baez vertelt openhartig over haar leven op en naast het podium. Een eerlijke en zeer persoonlijke inkijk in het leven van een levende legende en een iconisch artiest, die tot nu toe nog nooit haar eigen kant van haar levensverhaal deelde.
Bekijk op IMDB
Nu & Binnenkort
-
De pionier, een portret van Pierre Courbois
Docu + nagesprekSpeciale voorstelling van dit portret van de gerenommeerde Arnhemse jazzmusicus Pierre Courbois, in aanwezigheid van Courbois. -
Une Femme Est Une Femme (65th Anniversary)
Re-release klassiekerEen speels eerbetoon aan de Amerikaanse musicalkomedie, waarin Godards kenmerkende humor en intellectuele scherpzinnigheid ruim baan vindt. -
![]()
Mother Mary
PremièrePsychologische thriller over de relatie tussen het popicoon Mother Mary (Anne Hathaway), die hoopt op een comeback, en haar vriendin en modeontwerper Sam.









